“Зараз часто покупці замовляють товар в інтернеті, але потім його не забирають у поштовому відділенні, тому що не мають можливості або це для них небезпечно”, – підкреслили в компанії. Безумовно, ведення бізнесу під час воєнного стану несе за собою цілу низку додаткових ризиків, про які потрібно також чесно говорити. Як підкреслили у IT-компанії HUBBER, яка об’єднує більше 1200 підприємств України, зараз також цілком реально почати власну справу у сфері e-commerce (продаж товарів через інтернет). Ще понад сотню ідей з покроковим алгоритмом дій можна знайти у державному додатку “Дія бізнес”.

За підрахунками Мінекономіки у перші місяці після повномасштабного вторгнення 42% малих бізнесів повністю або частково припинили свою роботу. Загальна сума збитків інфраструктури в результаті війни наразі складає 103,9 млрд доларів або 3 трлн гривень. Тим, хто все ж таки вирішив ризикнути і розпочати бізнес, держава обіцяє підтримку.

який бізнес почати під час війни

Якщо казати про попит на купівлю, то найвищим він був у Київській, Черкаській та Чернігівській областях – в середньому на одне оголошення на OLX надходило 5 відгуків. По 4 відгуки кожне оголошення збирало в Івано-Франківській та Кіровоградській областях. Робота флориста дозволяє працювати з найрізноманітнішими кольорами і рослинами та комбінувати їх так, щоб це сподобалося вашим клієнтам. Достатньо лише закупити самі автомати та поповнювати запас продукції. За зміст реклами відповідальність несуть рекламодавці. Тож Ярослав почав шукати машини, щоб перевезти техніку і людей. Hromadske разом із Bolt розповідає історії бізнесів, які адаптувалися до воєнного стану.

Зрозуміти, чи потрібен ваш продукт у новій реальності

Дійсно, бізнес відкрити хочеться кожному, а зробити це недорого і поготів. Цей бізнес чудовий тим, що працювати можна через інтернет. Зазвичай, відкриття власної справи не коштуватиме дорого, а майстер свого діла швидко напрацює клієнтуру. Велика перевага ще й у тому, що працювати ви можете з клієнтами по всьому світу. «Вважаю, що так само завзято, як ми думаємо про відвоювання окупованих міст, ми маємо думати про відновлення нашої економіки, — говорить Марія. — Тому дуже важливо продовжувати вести бізнес в Україні. І хоча я зараз за кордоном, єдине, що можу робити, — це зберігати робочі місця в Україні та розвивати свій бізнес.

Створення захисних споруд

Відкрити власний хостел, адже під час кризи люди будуть економити на готелях. Він також повідомив, що усі ухвалені податкові новації мають запрацювати вже цього тижня. Є декілька розроблених моделей для бізнесу, в яких галузях можна шукати нове та ріст.

Актуальним для відкриття бізнесу в ІТ сфері стане розробка аналогів російських програм, що пішли з українського ринку. Люди масово відмовляються від російського софту та від усього, що асоціюється з країною-агресором. Наприклад, російські CRM та ERP системи Bitrix24, AmoCRM, Мегаплан з легкістю вже можуть замінити вже існуючі на ринку Creatio , Perfectum CRM/ERP та Bbjet EPR.

Пандемія коронавірусу та війна підірвали більшість бізнесів. Сьогодні багато молодих підприємців шукають варіанти виходу з такої непростої ситуації. Бізнес виживає навіть під час повномасштабної війни. Саме малий бізнес у великій кількості може забезпечити українців роботою, а державу фінансами на підтримку економіки. Працюйте на перетині потреб клієнта і ваших можливостей.

Залишіть запитання чи коментар до статті: Скасувати відповідь

У тій же АмоСРМ все настільки криво, потрібні сторонні сервіси, все через милиці, нескінченно складно. У KeyCRM – інша справа, все вже є і ти отримуєш це практично безкоштовно, просто сплативши тариф. Ми кілька перших тижнів посиділи під бомбардуванням у Харкові та в якийсь момент усвідомили, що морально це вже нестерпно. Коли снаряди https://maidan.org.ua/arch/arch2009/1258616501.html почали падати прямо у двір, ми з сім’єю просто віднесли речі в машину за принципом “що влізло, те влізло” та переїхали до Івано-Франківської області. Запартнеритися з міжнародними компаніями і одночасно знайти дистриб’юторів та ритейлерів чи не найпростіше на великих виставках, де збираються усі представники певної індустрії в Європі.

Разом зі зростанням популярності онлайн-сервісів замовлення таксі, інтерес до даної сфери буде зростати. Для початку це може бути додатковий заробіток, але при правильному просуванні, можна відкрити і власну службу таксі. Розуміючи специфіку сфери, набагато простіше надавати послуги перевезення та боротися за лояльність клієнтів в своєму місті.

Якщо у вас продукт з контекстом війни в Україні, починайте з країн, які нас підтримують найбільше — Польщі, Канади, США. На їхніх ринках можна відтестувати модель, яку перенесете в інші країни. Зараз більшість людей не може дозволити собі придбати новий, більш дорогий транспортний засіб, тому доводиться ремонтувати те, що є і проводити час від часу техогляд.

Наприклад, я не думаю, скільки мені потрібно створити робочих акаунтів. В AmoCRM ми сиділи всі на одному обліковому записі, тому що навіть один акаунт коштував, як крило літака 🙂 А тут ти приєднав нового менеджера, але продовжуєш платити тільки за кількість замовлень. Я на ній працював, вона для мене зрозуміла, тому за звичкою схилявся до неї. Але там є свої складнощі – погано з товаркою, складно з інтеграціями Інстаграм та Нова пошта. Багато всіляких проблем, які якщо й вирішуються, то все одно дуже криво.