Також тут може бути інформація щодо порядку оплати. Тут можна побачити особисті дані власника житлової площі та покупця, дату документа. ПІБ та паспортні дані мають бути записані без помилок, інакше це може призвести до визнання договору недійсним. На розгляді у нотаріусів перебуває багато заяв про держреєстрацію прав, які не можуть бути опрацьовані, а права – зареєстровані. Це може призвести до порушення строків у сфері державної реєстрації прав. За даними Нотаріальна палата України з 2 лютого цього року по всій території України було зупинено взаємний обмін інформаційними даними між електронними системами Державного земельного кадастру та Держреєстру майнових прав на нерухоме майно.

купівля-продаж нерухомості

Не заощаджуйте, залучіть до перевірки досвідченого юриста, а краще декілька. Квартиру, яку купили, обміняли чи отримали у подарунок під час війни не можна відчужити упродовж місяця з дня, коли відбулася держреєстрація права власності на нього. Мораторій на швидкий перепродаж нерухомості триватиме до завершення воєнного стану в Україні. Так, фактично, із прийняттям даного нормативно-правового акту відновилося функціонування Державних реєстрів та з’явилася можливість здійснення купівлі чи продажу нерухомості під час воєнного стану за певних умов.

Процедура реєстрація об’єктів нерухомості та її ціна

Призупинення трапилося без попередження та призвело до зупинення роботи нотаріусів, які можуть вчиняти реєстраційні дії щодо нерухомого майна, зокрема земельних ділянок. До речі, якщо продавець нерухомості не згоден з автоматично розрахованою вартістю нерухомості, він може звернутись до оцінщика і замовити оцінку ринкової вартості такого об’єкта. Додам, що термін дії оціночного звіту (саме так називається цей документ) становить не більше 6 місяців – якщо за цей час угоду не буде укладено, його потрібно зробити заново. Сума податків та зборів зазвичай визначається, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу нерухомості. Але якщо оціночна вартість квартири буде вищою, ніж зазначено в угоді, то базою оподаткування буде саме вона. ЦКУ встановлює, що до покупця разом з будинком і будівлями переходить право власності і на ту земельну ділянку, на якій вони розміщені.

Покупець може внести повну оплату або домовитися з продавцем про розстрочку. Незалежно від домовленостей між сторонами, вони мають бути зазначені сэви трейд у цій частині документа. Дохід від третього і наступного продажів оподатковується за ставкою 18% ПДФО плюс 1,5% військового збору.

Раніше ми розповідали, квартиру за довоєною ціною зараз не продати. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах. Як місцевий бізнес об’єднується для того, щоб захищати, підтримувати та розвивати один одного і свої громади. Варто зазначити, що не зважаючи на те, що Постановою передбачено створення Переліку, він наразі знаходиться на етапі розробки та поки не опублікований у публічних джерелах.

Вночі Росія атакувала Україну: в Одесі відпрацювала ППО

Розглянемо купівлю нерухомості на вторинному ринку. Утім, за його словами, воєнний стан суттєво вплинув на процедурні питання – порядок нотаріального посвідчення договорів та державної реєстрації речових прав. Це ще не всі витрати, пов’язані з купівлею-продажем нерухомого майна. В Україні платежі, що перевищують суму 50 тис. Гривень, мають проводитись за безготівковим розрахунком. На відкриття рахунку, переказ і подальше переведення коштів в готівку, доведеться витратити приблизно 2000 грн, залежно від суми.

Він готує договір купівлі-продажу квартири і надає його продавцю і покупцю для ознайомлення. Важливо перевірити правильність написання всіх особистих даних (ПІБ, серії та номери паспортів, ідентифікаційні коди), суму договору, дані про квартирі, в тому числі адресу, площа, інші технічні відомості. У договорі має бути вказана точна дата укладення угоди. Якщо така угода – третя або наступна в податковому році, то ставка ПДФО підвищується до 18% від загальної (зазначеної в договорі) суми угоди, а ставка ВЗ залишається 1,5%. Зауважу, що при обчисленні суми ПДФО на третю та наступні угоди з продажу нерухомості можна дещо знизити базу оподаткування – але для цього потрібно підтвердити витрати на придбання такої нерухомості. Які документи потрібні для продажу нерухомості в Україні?

Договір купівлі-продажу має бути оформлений у нотаріуса. Особа зможе офіційно отримати право власності лише після внесення нотаріусом даних про правочин до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. Також з цього моменту в покупця виникає обов’язок сплатити державні податки та збори. Сюди входить первинний аналіз об’єкта, документів, історії квартири, а також підготовка всіх необхідних документів до безпосереднього укладення нотаріального договору купівлі-продажу.