Відповідно до Женевських конвенцій, МКЧХ повинен мати “негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання”. Вони також мають опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частоту відвідувань не можна невиправдано обмежувати. Проте насправді українська влада не заперечувала факт потрапляння в полон частини воїнів зі Зміїного. Деяких із них уже обміняли, як Романа Грибова (ще 1 квітня). Російське урядове інформагентство “РИА Новости” виклало в загальний доступ низку документів, названих “списками українських військових, які загинули, зникли безвісти і потрапили в російський полон”. Серед іншого, один зі списків містить контактні дані родичів полонених. Діалог за посередництва Туреччини щодо створення гуманітарного коридору для повернення в Україну із росії військовополонених та викрадених цивільних осіб не має поки що “конкретної рамки”, але триває пошук “точок дотику”.

де знайти списки полонених українців

Якщо таке оголошення вже опубліковане, то слід зв’язатися з тими, хто подав запит на пошук цієї людини. Крім того, на цьому каналі розміщують списки евакуйованих з небезпечних точок. Задля безпеки військових та їхніх родичів така інформація у вільному доступі не публікується. Натомість Національне інформаційне бюро зв’язується з родичами полонених та надає їм інформацію про місцеперебування їхнього родича військового.

У Генштабі назвали нові втрати ворога: скільки окупантів повернуться до РФ у чорних мішках

У Вінницькій області громадські активісти створили електронну базу даних про місцевих уродженців, які в роки Другої світової війни опинилися в полоні. Порозуміння з російською стороною щодо процесу повернення українських громадян знайти максимально важко – вона без пояснень постійно змінює умови. У Координаційному штабі назвали пріоритети звільнення полонених – поранені, хворі та жінки. Російська Федерація всіма способами маніпулює і намагається поміняти захоплених ними цивільних на власних військовослужбовців. Слідкуйте за офіційними евакуаційними маршрутами з населених пунктів, де вам відомо, що востаннє перебував зникла людина.

  • Ще однією інстанцією може стати Національне інформаційне бюро.
  • В телеграм каналах за хештегами можна знайти зниклих по конкретних містах.
  • Ключовою метою діяльності бюро ї збір усіма можливими способами — та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих окупантами у тому числі з поміж мирного населення.
  • Тоді вона за допомогою юриста звернулася до Міноборони.

Україна готова забирати з полону і забирає всіх наших Захисників та Захисниць, яких пропонує на обмінах протилежна сторона”, – йдеться в повідомленні. Окрім списків полонених та зниклих безвісти українців Надія https://provce.ck.ua/opora-vyvchyla-aktyvnist-potentsiynykh-kandydativ-u-deputaty-197-okruhu-na-cherkashchyni/ Савченко також опублікувала списки “російських військових та росіян”, які були засуджені в Україні. Депутат Верховної Ради Надія Савченко опублікувала “списки полонених і зниклих безвісти” на Донбасі.

Шукати через офіційні джерела

Колонка Леоніда Швеця Оголосивши мобілізацію, керівництво росії фактично визнало на весь світ і перед власним народом, що українська авантюра зазнає краху. «Ми повертаємо захисників Маріуполя та Азовсталі. Також військових із Донецького, включаючи Бахмут, Запорізький та Харківський напрямки», – написав Єрмак. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Зі слів матері, зараз триває розслідування, і сина вважають неофіційно зниклим безвісти.

Від початку російського вторгнення українці змушені ховатися в бомбосховищах, евакуюватися до більш безпечних регіонів, а декого примусово вивозять російські окупанти. В Мінцифри зібрали перелік онлайн-сервісів, які допомагають шукати зниклих родичів та близьких. Річ у тім, що вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною.