Укладену Василієм “Книжицю” високо цінував Іван Вишенський, для якого острізьке видання було одним з джерел “ИзвЂщенія краткого о латинских прелестех”18 . Оляка, директор комунального закладу “Рівненська обласна бібліотека для дітей” Рівненської обласної ради Лариса Лісова та голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Юрій Кравець. Кількість таких видань постійно зростає. Загалом бібліотечні фонди щорічно збільшуються на 15 тис.

наукові твори острозької академії

Вчення іншого видатного філософа-схоласта Іоанна Дунса Скота теж було відоме в Україні. Добромиль у Галичині видано тези диспуту з питань його філософської системи, автором яких був Б. — тези про логіку Скота захищав у Львові кармеліт Йосиф Могильницький. Гіркевича “Перший розділ курсу філософії” (Львів, друкарня Сльозки, 1641) та інші тогочасні публікації філософського змісту.

Додати співавторівСпівавтори

Водночас частина фондів НБ розміщена також у Науковому центрі «Інститут досліджень української діаспори», секторі іноземної літератури та ресурсних центрах факультетів університету. Книгосховище облаштоване за взірцем європейських бібліотек і розраховане на 500 тис. Окрім Круглої читальної зали у новобудові розташована зала електронної інформації, довідково-інформаційний відділ, а також деякі службові підрозділи. За сприяння меценатів Віталія й Олени Гайдуків, відбулася повна реконструкція Великої зали, змонтовано сучасні мобільні стелажі.

За словами кандидатки юридичних наук, доцентки, старшої викладачки кафедри цивільно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. Малиновського Національного університету «Острозька академія» й авторки Кодексу Ольги Балацької, кожен ЗВО повинен забезпечити формування на високому рівні морально-етичних чеснот в освітній діяльності, бо це фундамент усієї діяльності. Вказана на титульному аркуші дата 2 грудня 1603 р. Означає не дату видання, як гадали раніше бібліографи, а дату смерті князя Олександра Костянтиновича Острозького.

Книжка, очевидно, вийшла до дня похорону, призначеного на 23 лютого 1604 року32. Ймовірно, автором був Дем’ян Наливайко, який керував видавничими справами в Дермані. Саме він написав післямову дерманського Октоїха 1604 р., в якому також йшлося про смерть князя Олександра. Характерна риса цієї післямови, як і ряду інших праць Д. Наливайка, — паралельні український і церковнослов’янський тексти.

Діяльність Острозького культурного центру збагатила культуру не лише українського народу, але й культуру східнослов’янських націй. Матеріально-технічна база бібліотеки на початковому етапі, крім згаданої будівлі, складалась із старих дерев’яних шаф, що залишились від ЗОШ № 4. Для її модернізації закуповувались у першу чергу металеві односторонні пристінні та двосторонні стелажі, робочі столи, дрібні меблі. У стислі терміни було відреставровано комплекс переданих приміщень, які перебували у занедбаному стані, розпочато формування книжкового фонду наукової бібліотеки. Перші книжки із навчальних дисциплін – математики, історії, української й англійської мов, географії тощо працівники бібліотеки брали в тимчасове користування у школах Острога.

Від константинопольського патріарха Єремії Львівське Успенське братство , а згодом і братства Києва та Луцька отримали право контролювати духовенство й підпорядковуватися не своїм єпископам, а безпосередньо константинопольському патріарху. Це право називалося ставропігією, а братства стали ставропігійними. При багатьох братствах функціонували школи і друкарні, їх діяльність сприяла демократизації освіти, робила її доступнішою для широкого загалу. Саме братствам Україна завдячує своїм духовним розвитком у XVII—XVIII ст., що спричинив започаткований ними масовий освітній рух.Братство переймалося написанням підручників, насамперед букварів, граматик слов´янської мови, виданням різних творів.

Першим осередком дискусій став Острог. А ключовою подією став Острог Forum-2021 за участі дипломатів та державних очільників різного рівня. У даний момент система не може виконати операцію.

Думка авторів не завжди співпадає з думкою редакції. «Український інтерес» не відповідає за вміст інших сайтів. У Національному університеті «Острозька академія» підбили підсумки VIII Всеукраїнського конкурсу «Визвольна боротьба у творчості Уласа Самчука». Виникнення кириличного друкарства та його роль у подальшому розвитку культури. Перші пам’ятки національного друку.

На розкопках у Херсонесі окупанти затято шукають «російський слід»

Народився в селі Великі Загорці Дубенського району в сім’ї селянина. Навчався в Загорецькій семирічній школі. Після закінчення Вербської десятирічки – студент філологічного факультету Рівненського http://kachkov.net/incl/libs/gigant-igornogo-biznesa-sands-hochet-uyti-iz-las-vegasa.html педінституту, де здобув професію вчителя української мови та літератури. 8 років віддав журналістській праці. Член спілки журналістів України. Писати почав ще в студентські роки.

Князь Василь-Костянтин Острозький підтримував студентів, які співали в хорі кафедрального Богоявленського собору. Цікавим є й формат спілкування викладачів і студентів у навчальних закладах того часу. Одним із таких методів навчання був диспут. Найвагомішою культурною пам’яткою Острозької академії було видання повної художньо ілюстрованої Біблії слов’янською мовою в 1581 році, текст якої вживався при богослужінні в православних церквах. Це було перше повне друковане видання усіх книг святого Письма (канонічних і трьох книг братів Маккавейських).

«Книжка (книжиця) собрание вещей нужнейших», 1580 р., — перший в історії кириличного книгодрукування алфавітно-предметний покажчик. Цитати з Псалтиря й Нового Завіту впорядковані за темами в алфавітному порядку. Така прогресивна на той час праця була здійснена одним із діячів Острозької академії Тимофієм Михайловичем. Першим ректором Академії був Герасим Смотрицький — видатний освітній та культурний діяч, педагог, письменник-полеміст, поет. Будучи одним із найбагатших магнатів свого часу, князь Острозький опікувався матеріальним забезпеченням наукового центру в Острозі.

Як на мене, то пам’ятники князям Острозьким мають бути не лише в Польщі чи Литві, а й в інших європейських країнах, адже завдяки військам під їхнім командуванням не вдалося загарбникам пограбувати Європу. Нації апріорі не може бути притаманний патріотизм, якщо в неї відбирають перемоги та інтелект. 14 березня 1994 року Указом Президента України Л.

Підтримував єпископат у його конфлікті з братствами, з другого боку, мали ділові контакти з друкарнею видатні діячі братського руху Дмитро Красовський, Юрій Рогатинець. З острізьким гуртком були пов’язані шляхтичі-протестанти Андрій Римша, Симон Пекалід, Мартин Бронєвський. У той же час, друкарня видала і твір православного письменника-аскета Івана Вишенського. Одним з керівників острізького гуртка був Дем’ян Наливайко рідний брат Северина Наливайка. (Пізніше Касіян Сакович, ставши католиком, писав, що, мовляв, “козак Наливайко… вбивав тіла”, а “піп Наливайко вбивав душі”20).